G4BR!3L^

Soutěže jen pro Vás! Za 10 Kč můžete vyhrát repro soustavu! Každý měsíc jiné ceny!! Rubrika soutěže!!!

TOP 5 her - 1995

Žebříček TOP 5 her do roku 1999.

1

Comand and Conquer gold  -Něco k příběhu. Co čekat od strategie, která si na příběhu zrovna nezakládá. Boje se odehrávají na naší matičce Zemi. Po pádu meteoritu poblíž Itálie se objevuje neznámá látka nazvaná Tiberium. Vše zkoumá dr. Moebius, který tuto látku jako první objevil. Zjistil, že látka je vlastně živá mimozemská forma života, připomínající rostlinu. Dr. Moebius mimojiné také zjistil, že se Tiberium dokáže velice rychle regenerovat a při své expanzi po zemském povrchu dokáže konvertovat všechnu pozemskou flóru v cestě na Tiberium či tiberiovou vegetaci. Tiberium je také vysoce toxické pro lidi a jinou pozemskou faunu. Na druhou stranu se však Tiberium ukázalo jako velice cenná surovina, jejíž "možnosti jsou neomezené", jak sám říká Moebius. Zatímco Moebius prováděl svůj dlouhý výzkum, stačilo se Tiberium rozšířit téměř po celém světě. Varovat lidi před nebezpečím bylo pozdě. V tento okamžik přichází na scénu Bratrstvo Nod s charizmatickým Kaneem v čele. Původně tajná sekta se nyní snaží získat co nejvíce příznivců v zemích třetího světa a za svůj hlavní a ultimatní cíl považují ovládnutí světových zásob Tiberia! OSN povolává nedávno zformovanou GDI, aby se postarala o mír ve světě. Začíná 1. Tiberiová válka.
    Hratelnost je nejdůležitějším aspektem hry vůbec. Ve hře si zahrajete jak za GDI, tak za Nody, oba si rozdělili po 15 misích, dělící se na takové dva druhy. Prvním z nich je ten budovatelský - kdy stavíte základnu, těžíte Tiberium a po sestavení dostatečné síly dobýváte. Tou druhou jsou mise, kdy na stavění můžete zapomenout, v mnoha misích totiž nebudete mít žádnou základnu. Půjde hlavně o odstranění důležitých osob, blokování nákladů či sabotáže. Hlavně mise bez základen pěkně potrápí a budete muset zapojit trošičku mozkových buňek. Velikým mínusem v hratelnosti je naprostá tupost počítače. Často se stavá, že do vaší nadupané základny posílá stále dokola 5 vojáčků, nebo se srazí dva harvestry zaklíněné do sebe a počítač i když bez kreditů krásně pokračuje dál.
    Jednotek je ve hře poměrně dost a liší se za obě strany. GDI vsázejí spíše na sílu, základní jednotkou jsou kulometčíci, granátníci, dále je to střední tank a nejsilnější jednotka ve hře Mamooth tank, letectvo,loďstvo a jejich speciálem je IOn cannon schopný zničit vše v blízkosti úderu. Nodi zase vsázejí na techniku, základní jednotkou sou kulometčíci a vojáci s plamenometem, motorka s raketami, plamenometný tank, dělostřelectvo, leč jim chybí letectvo což je hlavní mínus, jelikož GDI mají velmi silné Orc bomber a po jejich postavení mají Nodi jen pramálo šancí.
    Grafické zpracování bylo na tehdejší dobu téměř dokonalé. Přehledný interface,jednotky a pozadí hezky vykreslené.
    Pokud máte chuť na kvalitní strategii, plnou stavění, těžení, stavění, těžení, útočení a těžení, je tohle to pravé. Do toho.

           


 http://www.kybernografoi.gr/issues/no1/convoy.gif http://www.kybernografoi.gr/issues/no1/cclogo.gif


2

Duken Nuken 3D - Hra se skláda z celkem tří epizod, ve kterých se snažíte zachránit svět. Každá epizoda se odehrává v jiném prostředí a začínají ve vesmírné základně, městské čtvrti a v čínské čtvrti. Později se v jejich průběhu dostanete do ponorky, satanistických chrámů plných oběšenců atd. Na konci každé epizody vás čeká boss, který je velkým oříškem i pro zkušené(zaleží na obtížnosti). Při putování také rozšíříte arzenál od prosté pistole, brokovnice či samopalu, přes granáty a velkorážní raketomet, po originály jako zmenšovací a zmrazovací zbraň. Nezbytné poslání superhrdiny je sbírání karet na otevírání dveří, lékárniček a nábojů. Svoje příznivce si Duke získal také vtipnými hláškami a drobnostmi jako, že si můžete ulevit na WC nebo podplácet prostitutky.
     Doporučuji fanouškům starých dobrých stříleček jako Wolfenstein 3D nebo Doom, v lepší grafice, hratelnosti a ono vlastně je to celé mnohem lepší. Duke Nukem 3D byl a je dalším stupínkem v dokonalosti tohoto typu her.http://www.xgiochi.com/images/home_duke.jpg

 

3

Deadly racer -Deadly Racer se jeví jako dokonalá hra s dobře vypadající grafikou, adrenalinovou hratelností a spoustou dalších věcí. Kdybych měl hovořit za sebe tak zdání klame. Ano hra je opravdu zábavná bohužel jenom pár desítek minut. Na výběr máte ze tří možností- trénink, volná jízda a championship. Velkým mínusem je počet tratí, jsou pouze 4 a to si myslím, že budete souhlasit, ale je na závodní hru opravdu zabijácky málo. Na druhou stranu mne překvapila ovládání, které je výborné- auto reaguje krásně do zatáček, smyky jedna básen.
     Titul s velkým potencionálem, který má ve svém nitru chybičky, které táhnou ke dnu celou hru a bude trvat pár minut, možná desítek minut, než začne nudit.


http://fi.xihalife.com/games/jamxm/images/small04.jpg

4

Jazz Jack rabbit - Pokračování úspěšné plošinovky se zeleným králíkem Jazzem. Přibyli dva přátelé, bratříček Spazz a atletická sestřička Lorri.Většinou bývají pokračování jen napodobeninou svých originálů, ale zde tomu tak není. Je to mnohem větší hra, s mnohem více zábavy. Jednoduché ovládání s mnohem větší hratelností. Tohle se jen tak nepřehlíží.


http://gizmondo.new.free.fr/DL/JazzJackRabbit/1.jpg

5
Theme hospital -O co teda vlastně jde. Hra se skládá s celkem 12 misí, ve kterých půjde o naplnění požadavků(počet vyléčených pacientů, peníze na kontě, reputace). Na začátku dostanete určitý pozemek a vaším úkolem je vybudovat fungující nemocnici, kde se budou pacienti dobře cítit a také bude vše odsýpat. Na pozemku můžete postavit co chcete, teda ze začátku je počet místností celkem malý, ale s přibývajícími koly bude přibývat. Ze začátku postavíte vyšetřovnu, kde doktor určí pacientovi předběžnou diagnózu a pošle ho do příslušného obvodu, nejčastěji scaner či rentgen. Pokračujete lékárnou, kardiologií, místností s psychologem, operačním sálem, odpočívárnou pro zaměstnance atd atd. Místností je opravdu spousta a navíc musíte najímat spravně specializované doktory. To znamená že například obyčejný doktor nemůže dělat doktora a zase chirurg nemůže zastávat funkce psychiatra. Samozřejmostí je najímání uklízecího personálu a recepční, starající se o správný a čistý chod nemocnice.
    V prvních misích budete léčit nějakou tu chřipku, bolest žaludku či hlavy. Později začne nemocí přibývat a musím říct že jejich množství je ke konci hry až neuvěřitelné. Mnoho z nich je tradičních, ale setkáme se i s těmi netradičními jako je velká nafouklá hlava, elvisův syndrom, neviditelnost či nemoc z ozáření. S nemocemi souvisí i výzkum, nemůžete přeci léčit nemoc na kterou neznáte lék či postup léčby. To znamená že nějaké ty penízky musíte dát vědcům, kteří se postarají o nové léky a druhy léčby.
    Grafika odpovídá roku vydání, je krásně vykreslena a myslím že nemůže být ani slovíčka proti. Můžete sledovat každičký proces léčby, můžete sledovat jak chirurgové operují, psychiatři konzultují problémy či sestřičky podávají léky. Celá hra se nese v odlehčeném duchu a hra se postará o komické chvilky. To však neuznamená že by nešlo o život a často budete rozhodovat o budoucnosti pacienta.
    A co ty špatné stránky. Jedna by se našla. Hrozně mě štvala až nepochopitelná demence doktorů a sestřiček, protože si nedokáží zapamatovat v jaké místnosti mají pracovat. Jdou si hezky odpočinout do odpočívárny, jenže po odpočinku se začnou motat různě po nemocnici a nejsou schopni si najít práci. Musíte tedy ručně vzít doktora a přemístit ho do potřebné ordinace. Ze začátku to ani moc nevadí, ale časem kdy budete mít velkou nemocnici se spoustou doktorů to otravovat začne a to hodně.
    Ale i přesto tahle hra je vážně super a trvalo dlouho než sem se od ní odlepil. Výborná stavitelská strategie se spoustou pěkných nápadů a vřelou hratelností. Určitě doporučuji.


 

Hry, zábava, soutěže! Welcome to G4BR!3L^